Pages Navigation Menu

22. Amfora 2009

ODRŽANA 22. AMFORA

PETAK, 20. 06. I SUBOTA, 21. 06. 2009.

Za domaćina i organizatora Koturaljkaški klub Uljanik Pula, protekli vikend održana 22. Amfora – međunarodno natjecanje u umjetničkom koturaljkanju protekla je u slavljeničkom štihu.

Na svom su terenu, u Domu sportova Mate Parlov nakon četiri godine Uljanikovci svojim solističkim nastupima ponovo klupski osvojili najveći broj bodova u konkurenciji 12 ekipa iz četiri zemlje – Italije, Slovenije, Belgije i Hrvatske.

Ovogodišnja je Amfora okupila ugledne koturaljkaše iz europske i svjetske elite, te se borba za prvo mjesto vodila do same završnice, kada je vožnja dviju domaćih seniorki Maje Celije i Tamare Tripković donijela prevagu za KK Uljanik.
Veliki doprinos ovom izuzetnom rezultatu domaćina, bez kojeg se pobjedničko postolje ne bi moglo doseći, dali su brojni početnici i mlade koturaljkašice koje pružaju solidnu osnovu i nadu za buduće uspjehe koturaljkaškog sporta na ovim prostorima.

Značajan doprinos treba pripisati i novoj trenerici Koturaljkaškog Kluba Uljanik, Marini Prodan koja je kroz dugogodišnji rad u Sloveniji usvojila stručna znanja te stekla iskustvo za treniranje umjetničkog koturaljkanja.

Domaće koturaljkašice pokazale su svoje umijeće i kvalitetu na međunarodnoj razini.

Podršku Amfori ove je godine svojim dvodnevnim prisustvom na terenu pružao i Dubravko Miler predsjednik Koturaljkaškog saveza Hrvatske.

78 Također, ponos domaćeg Kluba su i dva međunarodna suca za umjetničko koturaljkanje u Hrvatskoj Dragan Ivančić i Leo Pliško koji su stasali iz njegovih redova.

Publici možda najatraktivniji dio ni ovog puta nije izostao pri završetku natjecanja, a to je revijalni program koji su osim vrhunskih solista, nositelja europskih i svjetskih odličja upriličili i sportski par zatim revijalne show grupe te skupine koje voze sinhronizirano koturaljkanje.

Slijede rezultati po kategorijama:

KATEGORIJA CICIBANI – M

01.           OŽBOT MATEJ     RENČ     12.900

KATEGORIJA CICIBANI

01.           VIŠKOVIĆ LUCIJA     ULJA     24.100
02.           FRANCOLATI GIULIA     SCLE     21.200
03.           DOBRILA LIA     RENČ     21.200
04.           CREMASCO ANGELA     SCLE     21.100
05.           BARBANČIĆ GAIA     ULJA     20.100
06.           RAIN MIA     ULJA     18.600
07.           GRGORINIĆ MIA     ULJA     17.000
08.           SAJE NEŽA     KDK     17.800
09.           PESTOTNIK MAŠA     KDK     16.000
10.           SINKOVIĆ EMA     ULJA     14.900
11.           ROJNIĆ LUANA     ULJA     15.100
12.           SKOMINA ŽANET     RENČ     14.400
13.           PODOBNIK TAJA     KUK     14.700
14.           ŠKALIĆ NINA     ULJA     14.300
15.           RAIN MO     ULJA     13.200
16.           HULJEV LINA     KUK     13.400
17.           BURŠIĆ LEA     ULJA     12.700

KATEGORIJA C – M

01.           KOVAČ BLAŽ     KDK     21.600

KATEGORIJA C

01.           URŠKA FURLANI     RENČ     33.700
02.           REJEC KLARA     KUK     31.600
03.           ŠTRUKELJ IVANA     RENČ     29.000
04.           NEMEC URŠKA     RENČ     25.200
05.           JURCAN NINA     ULJA     24.300
06.           MEZULIĆ MARTA     ULJA     23.800
07.           SCHIRALLI GAIA     SCLE     23.200
08.           GORKIĆ VALENTINA     RENČ     23.200
09.           GRAKALIĆ ELENA     ULJA     21.500
10.           UKOŠIĆ MIHAJLIK CORINA     ULJA     19.900
11.           MEDVED MARCELA     MEDV     18.900
12.           ŽUPANIĆ NINA     ULJA     16.400
13.           VODOPIVEC GLORIJA     RENČ     16.100
14.           ZLATIĆ TEA     ULJA     15.600
15.           RACAN ANA     ULJA     15.000
16.           GORIČKI SARA     ULJA     13.300

KATEGORIJA D1-M

01.           FEDELI SIMONE     SCLE     25.500

KATEGORIJA D1

01.           STEPANČIČ KAJA     PERL     28.600
02.           ZEC NICOLE     ULJA     24.100
03.           DEGRASSI LAURA     GION     22.100
04.           VIŠKOVIĆ NINA     ULJA     23.600
05.           DOMIĆ OZANA     MEDV     22.900
06.           GRAKALIĆ GRACIJELA     ULJA     20.300
07.           HABENŠUS ENA     ULJA     20.200
08.           KRIZMANIĆ LARA     MEDV     20.200
09.           STOJIĆ ANTEA     MEDV     19.600
10.           MEHANOVIĆ ENA     ULJA     17.700
11.           PESTOTNIK ANJA     KDK     14.900

KATEGORIJA D2

01.           KOMEL TENA     PERL     33.800
02.           HABENŠUS ADA     ULJA     30.300
03.           KOVAČIĆ SARA     KDK     29.500
04.           MRAOVIĆ ANTONIJA     MEDV     28.400
05.           FABIJAN DEMŠAR TANITA     KDK     25.600
06.           NOVAK ANAMARIJA     PERL     24.800
07.           GOLOB MAJA     PERL     24.600
08.           RIJAVEC LIZA     PERL     24.700
09.           CARUSO SARA     GION     23.800
10.           GWEN WYNANTS     RHC     22.800

KATEGORIJA B

01.           PREGELJ LANA     RENČ     39.300
02.           MARKA JESSICA     RENČ     39.300
03.           MISASI AGNESE     SPRE     36.800
04.           MUHIĆ ZOJA     KUK     36.200
05.           ŠULIGOJ VANESA     RENČ     36.000
06.           BARBISAN ALESSIA     SPRE     35.400
07.           HUMAR STELA     KUK     34.400
08.           PASTROLIN DESIREE     SPRE     34.200
09.           BARBISAN ALICE     SPRE     33.600
10.           MUHIĆ LANA     KUK     33.700
11.           HRIBAR VESNA     KDK     31.100
12.           ŠUŠMEL SARA     KUK     31.900
13.           ARČON LEA     RENČ     29.300
14.           TIČ BRINA     KDK     29.000
15.           VODOPIVEC NIKITA     RENČ     27.900
16.           BIRSA MARUŠA     KUK     26.100

KATEGORIJA B-M

01.           MUHIĆ NATAN     KUK     36.400
02.           TOMISLAV MIKULANDRIĆ     MEDV     27.300

KATEGORIJA A

01.           TUREL ANA     RENČ     45.300
02.           ČERNE TANITA KAJA     RENČ     43.700
03.           KLAUT ANEJA     RENČ     40.500
04.           CAPUDER MANCA     KDK     40.500
05.           MORDEJ FILIPPINI CHIARA     KDK     39.700
06.           DAL TOE FRANCESCA     ODER     39.300
07.           HRIBAR MANCA     KDK     36.500
08.           TIČ AJDA     KDK     35.500
09.           BUTTAZZI ROBERTA     ODER     32.700
10.           ROTSAERT ORIANA     RHC     30.000
11.           CHEMELLO ALESSIA     KDK     27.400

KATEGORIJA KADETI

01.           CAMPION MARIARITA     ODER     43.400
02.           POLONA SAKSIDA     KUK     39.900
03.           IODICE FEDERICA     ODER     37.400
04.           PITTERI NOEMI     ODER     36.800
05.           GREGORIĆ TINA     RENČ     36.300
06.           PEZDIRC NEŽA     KDK     30.300
07.           KOVAČIĆ TJAŠA     KDK     29.300

KATEGORIJA JEUNESSE

01.           REJEC ANA     KUK     42.100
02.           SEDEJ TINA     PERL     40.900
03.           NOARO LINDA     SCLE     40.300
04.           SEDEJ MAJA     PERL     40.000
05.           ARČON META     RENČ     38.200

KATEGORIJA JUNIOR

01.           PREGELJ SARA     RENČ     42.200
02.           TERPIN ANDREA MARIA     GRAD     41.300
03.           PAVLIČ META     PERL     39.600

KATEGORIJA SENIORI

01.           RONCELLI FRANCESCA     GION     48.800
02.           ARČON NIKA     KUK     48.900
03.           CELIJA MAJA     ULJA     42.800
04.           TRIPKOVIĆ TAMARA     ULJA     41.500
05.           DONZAN PAMELA     SCLE     41.300
06.           GEROMETTA CATERINA     GION     38.100
07.           ANZELJC URŠKA     PERL     00.000

KATEGORIJA SENIOR INLINE-M

01.           VIOTTO MARCO     ODER     48.500

KATEGORIJA SENIOR INLINE

01.           MARANGONI SILVIA     ODER     48.400

Slike sa natjecanja možete pogledati u galeriji.